Аукціони на землю – це відмінний шанс придбати земельну ділянку сільськогосподарського призначення за об’єктивною ринковою ціною та розпочати чи розширити свій бізнес. Участь у них можлива лише шляхом реєстрації на офіційному сайті, наприклад, Української універсальної біржі, шляхом сплати гарантійного та реєстраційного внесків.
З 1 липня фермери зможуть не тільки успадкувати сільськогосподарські землі, а й придбати їх на доступних умовах. Але розмір землі все ще в межах 100 гектарів. Для юридичних підприємств площа збільшиться до 10 000 га, але за 2,5 роки.
Коли ми говоримо про впровадження, маємо на увазі земельні частки. Землі, якими управляє держава, як і раніше доступні лише для оренди, відповідно до Законодавчого акта № 2195. Ці процедури будуть впроваджені в режимі онлайн земельних торгів на ProZorro.Sale.
Нещодавно був прийнятий Закон № 2195, який передбачає розміщення лотів на аукціонах за землю в електронному режимі, тобто у Prozorro. Це впливає не тільки на продаж приватної власності, але і на права оренди державної землі. Це нововведення підтримали 272 депутати, обрані від народу.
Через офіційні платформи співпраці, такі як Українська універсальна біржа, кожне майно муніципального комунального формування та держави продається протягом досить тривалого часу. Таким чином досягається чесність та економічна ефективність процедур впровадження.
Механізм економічного становлення України – відкриття в нашій країні аукціонів сільськогосподарських ділянок, понад 60% кожного фонду українських земель. Протягом останніх 20 років власники земельних ділянок не мали права вільно користуватися та володіти своїм майном. Вони не змогли не тільки укласти договори купівлі-продажу, а й обміняти землю чи використати її як заставу у фінансовій установі. Дізнатися більше ви можете за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/. Це головна причина зростаючого невдоволення серед землевласників.
Найновіший закон про цифрові аукціони на землю набуває чинності 1 липня цього року. Це закон, якого багато хто очікував в Україні. Будь то легкий фермер чи сільськогосподарський монополіст, шанси відкриті для кожного.