Товарна біржа – це сукупність учасників торгівлі: покупців, продавців і посередників, діяльність якої спрямована на формування найбільш прибуткових умов для формування ціни, обороту товарів, оформлення торгових договорів, швидкість обороту капіталу, встановлення цін, вивчення попиту і пропозицій і інших торгових заходів. Ринок всередині товарної біржі проводиться не загальноприйнятим способом, а на основі форматів, моделей і необхідних зразків документів, які регулюють ціни, обсяг товарів, їх номенклатуру, методи і час поставки і інше.
Існує 2 варіанти розподілу товарних бірж:
Щодо держав, які залучені в торги, біржі розділені:
Щодо різнорідності товарів:
Учасником товарної біржі має право стати як юридичні так і фізичні особи, які займаються торговельною і промислової роботою:
Товарні біржі характеризуються такими переважними якостями для учасників як:
В Україні, разом із загальноприйнятими електронними торговими платформами, на кшталт УУБ, товарні біржі теж є офіційними майданчиками з акредитацією, де передбачені наступні маніпуляції:
Яка документація потрібна для участі в покупках, що здійснюються через систему Prozorro, і за відсутності якої документації є допустиме відхилення заявки тощо – це питання, які часто виникають серед користувачів, система цифрової торгівлі нова, а не повністю зрозуміла.
Перед усіма потрібно зрозуміти, що називається тендерною документацією. По суті, це альманах технічних вимог, які клієнт висуває до перспективного виконавця. Їх дозволяється використовувати як начальників для підготовки вашої пропозиції.
У статті «Про публічні закупівлі» Закону України від 25 грудня 2015 року за номером 922-VIII детально наведена інформація, яка неодмінно повинна міститися в тендерній документації:
В контексті залучення субпідрядників для виконання робіт у розмірі більше 20% від загального обсягу вартості робіт відображається інформація про дані підрядника. Про продаж землі ви можете дізнатися на сайті https://sale.uub.com.ua/news/zemelqni-torgy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini.
Рекомендації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо документального оформлення тендерної пропозиції в структурі відкритих закупівель Prozorro з метою спрощення процесу роботи з тендерною документацією у відкритій системі закупівель Prozorro, постановою від 13 квітня, 2016 року Міністерство економічного розвитку консолідувати «Типову тендерну документацію». Цей указ не є обов’язковим для виконання, він, в основному, може стати шаблоном для збору власної тендерної документації. Клієнт формує необхідну документацію, публікує оголошення про покупку, ця публікація механічно повторюється на всіх інших платформах. Крім того, покупка здійснюється відповідно до однієї з фіксованих процедур.